Strictly Come Dancing 2021: Tärkeä opas BBC-ohjelmaan

Strictly Come Dancing 2021: Tärkeä opas BBC-ohjelmaan

Mitä Elokuvaa Nähdä?
 

Jatkuu tiukasti tänä viikonloppuna!





Strictly Come Dancing

BBC



Ei ole pitkä matka ennen kuin tiedämme Strictly Come Dancing -voittajan henkilöllisyyden. Mutta ennen finaalia suuri kysymys on, tanssiiko AJ Odudu Strictlyssä sen jälkeen, kun loukkaantuminen olisi voinut viedä hänet pois Glitterball-kisasta?

Jos hän kilpailee, kaikkien kolmen Strictly Come Dancing 2021 -sarjassa jäljellä olevan julkkiksen on nostettava peliään, sillä kilpailu on tiukempaa kuin koskaan ja se on edelleen kenen tahansa voittaja.

Viime viikolla Rhys Stephensonista tuli viimeisin kuuluisa kasvot, jotka heiluttivat hyvästit esitykselle esiintyessään pelätyssä tanssissa John Whaitea vastaan, mutta kaikki Strictly Come Dancing -tulostaulukko liikkeet ovat tulleet tähän.



  • Strictly Come Dancing 2021 suorana: kaikki toiminta viikolta 12 alkaen

Sarjan edetessä lue kaikki, mitä sinun tulee tietää Strictly Come Dancing 2021 -tapahtumasta, mukaan lukien milloin Strictly Come Dancing 2021 -finaali järjestetään, mitkä julkkikset ovat jäljellä kilpailussa ja mihin aikaan esitys on tänä viikonloppuna.

Mihin aikaan Strictly Come Dancing on?

Strictly Come Dancing esitetään BBC Onessa tänä lauantaina – finaalissa ei ole sunnuntaishowta ja kaikki toiminta tapahtuu yhtenä iltana.

  • Kuinka äänestää

Viimeinen live-esitys on klo klo 7 iltapäivällä ja kestää hieman yli kaksi tuntia - se on paljon Strictly!



Milloin Strictly Come Dancing on finaali?

Strictly Come Dancing 2021 -finaali järjestetään tänä viikonloppuna Lauantaina 18. joulukuuta klo 19.10 ja näkee yhden julkkiksista nostavan Glitterball-pokaalin, mutta kuka se on?

Strictly Come Dancing 2021 julkaisupäivä

Vuoden 2021 sarja alkoi lauantaina 18. syyskuuta klo 19.45 BBC Onessa odotetuilla aloitusohjelmallaan.

Kun aiempina vuosina fanit joutuivat odottamaan vielä kaksi viikkoa ennen kuin näkivät julkkikset, tänä vuonna ensimmäinen live-esitys alkoi seuraavalla viikolla.

seuraava pokemon go -yhteisöpäivä

Torstaina 2. syyskuuta Dan Walker paljasti, milloin sarjan on määrä alkaa BBC Breakfast -jakson aikana.

Kun hän kirjasi toisen ankkurin Louise Minchinin BBC-aamiaisen lähtöpäivän puhelinkalenteriinsa, hän sanoi: Aioin vain kirjoittaa päivämääräsi päiväkirjaan.

Tapaan ja tervehdän kumppania parin päivän päästä, ja itse asiassa ensimmäinen keikka on 18. ja sitten live-esitykset alkavat 25. päivänä.

BBC julkaisi sitten erinomaisen ensikatsauksen sarjasta, jossa rakastetut ammattitanssijamme vaelsivat hyvin kimaltelevassa dystopisessa maisemassa.

Tyylilleen uskollisena he pukeutuivat isoihin hiuksiin ja loistaviin asuihin ennen kuin Nadiya Bychkova saapuu Elstreen studioon, jossa koko jengi odottaa häntä.

Lahjakas porukka esitti sitten 70-luvun inspiroiman rutiinin Donna Summerin I Feel Lovessa – ja rehellisesti sanottuna se oli täydellinen tapa virittyä tähän sarjaan.

Kuka kuuluu Strictly Come Dancing 2021 -kokoonpanoon?

Tämän vuoden kokoonpanossa oli 15 julkkista.

12 julkkista on jo poistunut kilpailusta, joista yksitoista on pudonnut ja Robert Webb vetäytyi Strictlystä aiemmin kilpailussa. Nyt on jäljellä kolme finalistia.

Strictly Come Dancing 2021 semifinalistit:

  • John White
  • Odudu myös
  • Rose Ayling-Ellis

Entiset Strictly Come Dancing 2021 -kilpailijat:

  • Robert Webb - vetäytyi ennen neljättä viikkoa
  • Tom Fletcher - Eliminoitu viikko 9
  • Sara Davies - Putosi viikko kahdeksan
  • Katie McGylnn - Putosi viikolla kolme
  • Tilly Ramsay - Putosi viikolla 10
  • Greg Wise - Eliminoitu viikko neljä
  • Adam Peaty - Putosi viikko seitsemästä
  • Judi Love - Eliminoitu viikko kuusi
  • Ugo Monye - Ugo Monyen paras
  • Nina Wadia - Putosi viikolla kaksi
  • Dan Walker - Putosi viikolla 11
  • Rhys Stephenson - Putosi viikolla 12

Tarkkaan 2021 parit

  • John Whaite ja Johannes Radebe
  • Robert Webb ja Diane Buswell
  • Tom Fletcher ja Amy Dowden
  • AJ Odudu ja Kai Widdrington
  • Rhys Stephenson ja Nancy Xu
  • Sara Davies ja Aljaz Skorjanec
  • Katie McGlynn ja Gorka Marquez
  • Dan Walker ja Nadia Bychkova
  • Tilly Ramsay ja Nikita Kuzmin
  • Greg Wise ja Karen Hauer
  • Nina Wadia ja Neil Jones
  • Rose Ayling-Ellis ja Giovanni Pernice
  • Adam Peaty ja Katya Jones
  • Judi Love ja Graziano Di Prima
  • Ugo Monye ja Oti Mabuse

Kuka isännöi Strictly: It Takes Two -elokuvaa vuonna 2021?

Zoe Ball ilmoitti jättävänsä Strictly: It Takes Two -tapahtuman aiemmin vuonna 2021, mikä herätti paljon keskustelua siitä, kuka hänet korvaisi.

Saimme vihdoin tuon tärkeän nimen 10.6.2021, ja se tuli varmasti yllätyksenä monille.

Janette Manrara ilmoitti luopuvansa ammattitanssijan roolistaan ​​ja ottavansa sen sijaan It Takes Two -keikan.

Instagramissa ammattilainen sanoi: 'Olen todella innoissani liittyessäni @rylanin kanssa #ItTakesTwo -sarjassa tässä sarjassa! Esitys jossa voimme istua ja keskustella tanssista?!? Se on unelma! En voi koskaan korvata legendaarista @zoetheballia, mutta voin vain toivoa saavani hänet ja kaikki @bbcstrictly-fanit ylpeiksi.

'Ihanalle EP:lleni ja uskomattomalle ystävälleni @sarahjamesface, kiitos ja rakastan sinua koko sydämestäni! PARAS pomo, jota olisin voinut toivoa! @jack.will.g:lle on nyt sanoja kuvaamaan arvostustani sinua kohtaan aina kaikkien näiden vuosien ajan! Tanssimentorini ja paras ystäväni @jasongilkison Tulen kaipaamaan luovia matkojasi tanssilattialla enemmän kuin voit koskaan kuvitella. Ja kaikille, jotka työskentelevät #Strictly, hiuksista ja meikistä, vaatekaapista, kameroista, tontilta... se ei ole hyvästi, se on enemmän 'nähdään' Kiitos kaikille joistakin. fab-u-Lousin muistoja elämästäni!

'Vaikein osa on sanoa hyvästit ammattitanssijatovereilleni ja kuuluisalle Strictly-tanssilattialle! Ammattilaiset ovat esityksen supersankareita ja tulen aina puolustamaan heitä! Rakastan teitä kaikkia niin paljon! Jatkakaa inspiroimista ja tuoden niin paljon iloa kansalle kuten aina! Olen yli kuun enkä malta odottaa pääseväni tuolle aivan erityiselle sohvalle! Ja älkää huoliko kaverit, tulen aina keeeeeeeeeeeep tanssimaan! Se kestää kaksi...... 'baby!!'

Spiderman in Avengers-peli

Keitä ovat ammattilaiset, jotka palaavat Strictly 2021:lle?

tule ehdottomasti tanssimaan

Strictly Come Dancing 2020BBC

Ammattilainen kokoonpano vahvistettiin aiemmin vuonna 2021, mutta kesällä tapahtui pieni muutos. Janette Manraran piti alun perin kilpailla, mutta 10. kesäkuuta 2021 paljastettiin, että hän korvaisi Zoe Ballin yhtenä Strictly: It Takes Two -sarjan juontajasta Rylan Clark Nealin rinnalla.

Lisäksi Anton Du Beke on luopunut ammattitanssijan roolistaan ​​ryhtyäkseen tuomariston tehtäviin.

Neljä uutta Strictly-ammattilaista on nyt lisätty kokoonpanoon.

Alla näet täydellisen listan kaikista osallistuvista tanssijoista:

Vuoden 2020 ammattilaiskokoonpanoon tehtiin joitain muutoksia, kun Kevin Clifton ja AJ Pritchard ripustivat tanssikengät syrjään, kun he lähtivät sarjasta.

Maaliskuussa 2020, Kevin Clifton lopetti Strictly Come Dancingin seitsemän vuoden näyttelyn jälkeen.

Muutamaa viikkoa myöhemmin AJ Pritchard erosi Strictlystä neljän vuoden työjakson jälkeen.

Ketkä ovat Strictly Come Dancing 2021 -tuomarit?

Strictly Come Dancing -tuomarit

Strictly Come Dancing -tuomaritBBC

Vahvistettu: Shirley Ballas, Craig Revel Horwood, Motsi Mabuse ja Anton Du Beke tuomaroivat tämän vuoden Strictly Come Dancingissä.

Uutinen paljastettiin kesäkuussa 2021, ja se selitti, miksi Bruno Tonioli ei ole osa Strictly Come Dancing -tuomareiden kokoonpanoa.

Game of thrones tuottaja

Bruno ei päässyt paneeliin viime vuonna koronaviruspandemian aiheuttamien matkustusrajoitusten vuoksi.

Bruno Tonioli

Bruno TonioliGetty

Hänen uskottiin pääsevän ajassa taaksepäin Strictly Come Dancing -finaali sen jälkeen kun hänen työsitoumuksensa Tanssii tähtien kanssa päättyi, niin ei kuitenkaan käynyt.

    Saat viimeisimmät uutiset ja asiantuntijavinkit tämän vuoden parhaiden tarjousten saamiseen tutustumalla Black Friday 2021- ja Cyber ​​Monday 2021 -oppaisiin.

Cynthia Erivo on myös ollut mukana koko 19. sarjan ajan - ensin kattaakseen Craig Revel Horwoodin ja sitten taas täyttämässä Motsi Mabusea.

Tuleeko Antonista pysyvä neljäs tuomari Strictly Come Dancingissa vuonna 2021?

Strictly Come Dancing Anton Du Beke

Strictly Come Dancingin Anton Du BekeBBC

Kyllä hän aikoo!

Anton Du Beke nautti kahden viikon työstä paneelissa vuonna 2020, kun hän täytti Motsi Mabusen hänen eristäytyessään kotimatkansa jälkeen.

Hänen esiintymisensä jälkeen Strictly-fanit vaativat Anton Du Beken palaamaan tuomariksi. Arveltiin, että hän ei palaisi paneeliin, koska hänet oli itse asiassa ilmoitettu osaksi ammattilaisten kokoonpanoa.

Uudesta roolistaan ​​​​puhuessaan Anton sanoi: Rakkaani, en voi kertoa teille, kuinka innoissani olen astuessani Brunon brogueihin seuraavaan Strictly-sarjaan. On unelman täyttymys arvostella parhaiden rinnalla ja lupaan olla ystävällisempi kaikille pareille kuin kukaan heistä on koskaan ollut minulle.
Sen ei uskota olevan pysyvä korvaava, vaan vain tälle vuodelle.

Missä Strictly Come Dancing on kuvattu?

Strictly Come Dancing -kuvauspaikka on pysynyt samana vuodesta 2013 lähtien. BBC:n televisiokeskuksen sulkemisen jälkeen esitys on aina pidetty Elstree Studiosilla.

Monista huolimatta Strictly Come Dancing COVID-muutoksia , esitys pysyi Elstreessä vuodeksi 2020.

Viikon kuluttua monet katsojat odottavat mielihyvää Blackpooliin, jossa näyttelijät ja miehistö pakkaavat laukkunsa ja suuntaavat pohjoiseen merenrantakaupunkiin kimalle täyteen erikoistarjoukseen.

Valitettavasti kuitenkin Strictly Come Dancing peruttu Blackpool Week vuodelta 2020 , koronavirusrajoitusten vuoksi ja näyttää siltä, ​​että näyttelijät ja miehistö eivät suuntaa pohjoiseen tänäkään vuonna.

Strictly Come Dancing alkaa BBC One -kanavalla lauantaina 18. syyskuuta. Haluatko jotain muuta katsottavaa? Katso koko TV-opas tai vieraile viihdekeskuksessa saadaksesi viimeisimmät uutiset.