Cheltenham Festival 2022 tulokset: Voittajat päivältä 3 – torstaina 17. maaliskuuta

Cheltenham Festival 2022 tulokset: Voittajat päivältä 3 – torstaina 17. maaliskuuta

Mitä Elokuvaa Nähdä?
 

Keräämme kaikki Cheltenham Festival 2022 -tulokset, joissa on kaikki voittajat kiireisestä 3. päivän torstaina 17. maaliskuuta.





Cheltenham Festivalin tulokset

Getty Images



Cheltenham Festival 2022 lämpenee jälleen torstaina vauhdikkaalla toimintapäivällä Pyhän Patrickin päivän kunniaksi.

Se on ollut läheisempää tämän vuoden Prestbury Cupissa, josta taistelevat irlantilaiset ja brittiläiset valmentajat. Kansa, jolla on eniten voittajia Cheltenham Festivalilla, voittaa. Iso-Britannia ei ole voittanut cupia sitten vuoden 2015, vaikka heillä on kuusi voittajaa vuonna 2022, vain kaksi Irlannin kolmannelle päivälle menevään voittoon.

Allaho näyttää olevan päivän pankkiiri. Jockey Paul Townend on päättänyt ottaa kaiken irti huippumatkoistaan ​​14:50 Ryanairin torvihaasteessa.



Tänään ajetaan kaikkiaan seitsemän kilpailua, ja tuhannet katsojat ovat innokkaita kuulemaan lauman jyrinää Prestbury Parkissa, kun taas tuhannet muut kannustavat eri puolilta maata.

TV CMon täällä kerätäkseen kaikki viimeisimmät Cheltenham Festival 2022 -tulokset livenä, kun ne saapuvat.

Meillä on myös kaikki TV- ja suoratoistotiedot Cheltenham Festival 2022 -aikatauluoppaassamme.



Cheltenham Festival 2022 tulokset

Päivitämme tälle sivulle uusimmat tulokset säännöllisesti Cheltenhamin neljän päivän ajan.

Viimeksi päivitetty: 16.59, torstaina 17. maaliskuuta

Päivä 3: Torstai 17. maaliskuuta – Pyhän Patrickin päivä

13:30 – Turners Novices’ Chase

    Bob Olinger

14:10 – Pertemps Networkin finaali

halo 3:n viimeinen tehtävä
    Kolmas Tuuli
  1. Aliphilippe
  2. Rauhallinen sydän

14:50 – Ryanairin torne-ajo

    Allah
  1. Janidil

15:30 – Paddy Power Stayersin este

    Lattia Porter
  1. Timjami Hill
  2. Paisley Park
  3. Mestari

16:10 – Paddy Power Plate

    Coole Cody
  1. Keisarillinen Alcazar
  2. Pelien henki
  3. Varastettu hopea

16:50 – Mares-aloittelijoiden estejuoksu

    Rakkauden lähettäminen
  1. Nimetön hevonen
  2. Grangee
  3. Sairaanhoitaja Susan

17:30 – Fulke Walwyn Kim Muir Challenge Cup

Päivä 4: Perjantai 18. maaliskuuta – Cheltenham Gold Cup -päivä

13:30 – JCB Triumph Hurdle

14:10 – Countyn tasoitusaitakilpailu

14:50 – Albert Bartlett -aloittelijoiden aitajuoksu

Klo 15.30 – Boodles Cheltenham Gold Cupin takaa-ajo

16:10 – St James's Place Festival Challenge Cup

16:50 – Mrs Paddy Power Maresin takaa-ajo

Klo 17.30 – Martin Pipe ehdollisen jockeysin tasoituseste

Cheltenham Festival 2022 aiemmat tulokset

Päivä 1: Tiistai 15. maaliskuuta – Mestarien päivä

13:30 – Sky veto Supreme Novices' Hurdle

    Constitution Hill
  1. Jonbon
  2. Kilcruit

14:10 – Sporting Life Arkle Challenge Trophy estejuoksu

    Edwardstone
  1. Gabynako
  2. Sininen Herra

14:50 – Ultima Handicap Steeple Chase

    Corach Rambler
  1. Gericault Roque
  2. Oscar-eliitti
  3. Tea Clipper
  4. Voimamme

15:30 – Unibet Champion Hurdle Challenge Trophy

    Kuusama
  1. Hätkähdyttävä
  2. Zanahiyr

16:10 – Lähiveljesten Maresin este

    Marien kallio
  1. Queens Brook
  2. Rouva Milner

16:50 – Boodles nuorten tasoituseste

    Brasilia
  1. Gaelilainen soturi
  2. Bell Ex One
  3. HMS Seahorse

17:30 – National Hunt Challenge Cupin aloittelijoiden takaa-ajo

irrota irrotettu Phillips-ruuvi
    stuertti
  1. Juokse villi Fred
  2. Vanillier

Päivä 2: Keskiviikko 16. maaliskuuta – Naisten päivä

13:30 – Ballymore Novices’ aitajuoksu

    Sir Gerhard
  1. Kolmen raidan elämä
  2. Mitä haluta

14:10 – Brown Advisory Novices' Steeple Chase

    Kiireinen mies
  1. Voi herra
  2. Gaillard du Mesnil

14:50 – Coral Cupin aitajuoksu

    Laivaston komentaja
  1. Fastorslow
  2. Ashdale Bob
  3. Camprond
  4. Labyrintti juoksija

15:30 – Betway Queen Mother Champion estejuoksu

    Valtava mies
  1. Köysäkävelijä Sivola
  2. Lähetä Allen

16:10 – Glenfarclas Cross Country estejuoksu

    Delta työ
  1. Tiikerirulla
  2. Hyökkäyssuunnitelma
  3. Diesel D'allier

16:50 – Johnny Henderson Grand Annual Handicap Steeple Chase Challenge Cup

    Maailmankansalainen
  1. Andy Dufresne
  2. Bambu lattia
  3. Gite Editor

17:30 – Weatherbys Champion -puskuri

    helppoa vegaa
  1. Amerikkalainen Mike
  2. Jamesin portti
  3. Sea Bank Bistro
  4. Runollinen musiikki

Jos etsit katsottavaa, tutustu TV-oppaaseemme tai vieraile urheilukeskuksessamme.

Lehden uusin numero on nyt myynnissä – tilaa nyt, niin saat jokaisen numeron kotiisi. Lisää TV:n suurimmista tähdistä, l kuuntele Radio Timesin podcastia Jane Garveyn kanssa.